Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Není demoška jako demoška

5. 07. 2015 12:40:00
Když jsem zahlédl na internetu demonstraci proti invazi uprchlíků, trochu mi zatrnulo, když jsem uviděl ty makety šibenic. Ale ony jsou věci poněkud jinak.

Ne, že by se mi ty šibenice nějak příliš líbily, přesněji: nelíbí se mi vůbec, jsou za mou hranicí vkusu, ale ony jaksi nebyly namířeny proti těm ilegálům, kteří Evropu zaplavují, ale byly namířeny proti vládě. A to už je trošičku jiné kafe!

Podle ministerstva vnitra byl při demonstraci proti islámu a migraci v Praze porušen zákon. Postup policie bude podle ministra vnitra Milana Chovance nutné změnit. Předseda vlády Bohuslav Sobotka a Chovanec (oba ČSSD) rovněž odsoudili projevy nenávisti na středeční demonstraci proti islámu a migraci v Praze. Novinářům to v neděli politici řekli na sjezdu Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska v Pardubicích. (citace iHned.cz)

Chovanec tvrdí, že demonstranti porušili zákon. Nevím který. Údajně stát takové chování trpět nebude. Jaké chování? Demonstrace?

„Šibenice k demokracii nepatří! Policie měla na demonstraci zakročit! Dnes to jsou šibenice, zítra to budou vajíčka, pak kameny, cihly a mohli bychom se dočkat doby, kdy na těchto projevech budou lidé po sobě střílet,“ řekl Chovanec.

Pane ministře, za tu demonstraci, za to, že vůbec vznikla, jste odpovědný vy a vláda, v které ráčíte sedět. Nám, kteří ještě pamatujeme, jak si zdejší soudruzi za minulého (minulého?) režimu před každým závažnějším rozhodnutím létali do Moskvy pro souhlas nadřízených soudruhů, to něco připomnělo. Lidé, přes veškerou mediální masáž poplužních médií, dali jasně najevo, že se cítí o­hro­že­ni masivní invazí agresivních jedinců ze severní i subsaharské Afriky. Lidé nepřistoupili na manipulační psychologické triky vyvolávající pocity viny, nebo nasazující společnosti psí hlavu xenofobie. Samozřejmě, nemluvím o těch sluníčkových nadšencích.

Patrně jste si neráčili povšimnout, že celá Evropa a její kulturní kořeny jsou již dnes ohroženy nejen ve francouzském Calais, v Itálii, nebo Řecku invazními jednotkami, před nimiž varují i mnohé armádní a policejní špičky (namátkově: A. Šándor, J. Salivar, gen. Pavel, gen. Šedivý, J. Hybášková apod.).

Ministerský předseda se na oko před kamerami týdny ohrazuje proti šílenému multi­kul­tu­ra­lis­tic­ké­mu nápadu o povinnosti solidarity v rámci EU, té EU, která se od dob, kdy jsme do ní vstupovali, zásadně změnila (silovým protlačením paskvilu jménem Lisabonská smlouva). A pak přiveze z Bruselu zoufale průhledné „vítězství“ odmítnutých kvót, ale s „dobrovolným“ přijetím daleko vyššího počtu imigrantů, než požadovala původně EU.

Jak nápadně toto „vítězství“ připomínalo přílet Neville Chamberlaina z Mnichova v roce 1938! Já i dosti chápu, že někteří politici pociťují potřebu nadvlády a diktátu EU, ale tady dole se lidem začínají otevírat oči a vnímají silně, že politickým cílem EU je jen naoko předstírat nějaké obranné akce proti této invazi. Skutečným cílem EU je jen absorpce více a více moci, národních pravomocí a budování totalitního superstátu.

Několik marxistů třetího typu, jejichž cílem je nenávist ke všemu tradičnímu, funkčnímu a domácímu se rozhodlo, podobně jako kdysi zločinec Josif Vissarionovič Džugašvili, rozmetat tradiční uspořádání národů nejen v Evropě, a nestydí se k tomu zneužít i potencionální elektorát sociálních přistěhovalců.

Ano. Lidé se bojí, ale není to xenofobie, strach z neznámého. Je to silný strach z velmi známého a nepřijatelného chování přišedších menšin. Nejen těch dnešních, ale patrně i dalších budoucích, ale i těch, kteří už obsadili části území ve Velké Británii, skandinávských zemích, Francii, zemích Beneluxu i jinde. To není xenofobie, ale odpor proti militantnímu islámu, proti kulturně nekompatibilním nájezdníkům cizí náboženské a totalitní ideologie. A vědomí, že s každým přijatým jedincem se někde daleko zvedne další stovka uprchlíků, která uvidí, že to jde.

Proč nespíláte také odpůrcům křesťanství, či ateistům, do rasistů a xenofobů? Proč ta podivná dvojakost, doublethink? Jeden odpor je rasistický a xenofobní a druhý ne? Ne, tam je jiný zájem!

Ten odpor není namířen proti nějaké konkrétní rase. Ten odpor je namířen proti agresivnímu roztahování převážně islámských nájezdníků, proti vynucování si vlastních kulturních, hygienických i stravovacích zvyklostí na území cizích, napadených států, proti násilí páchanému proti domácímu obyvatelstvu. To jsou poznaná fakta. Materiálů dokumentujících chování takových skupin (vždy si vynucují své požadavky skupinově) je dostatek. Ne dostatek, to byste to mohli označit jen jako excesy. Těch dokumentujících materiálů je nadbytek, varující nadbytek!

Mimochodem, stále nehovořím o politických uprchlících, o ženách a dětech, ubožácích. Stále mluvím o militantních, testosteronem a islámem nabitých uprchlících mezi dvaceti a třiceti lety, které někdo (kdo to asi mohl být?) navádí, aby do Evropy přijeli, dokonce je velmi pravděpodobně vybavuje penězi na úplaty pašerákům, těch, kteří napadli již celý jih Evropy, které odmítáte poslat zpátky, odkud přišli. Uprchlíci, kteří disponují mobilními telefony, tablety, solidním oblečením atd. Ne, ne, takhle uprchlíci nevypadají! Takhle vypadají vojáci v civilu, kteří jen dosud ještě nenafasovali zbraně. Ale to se dá technicky zajistit během jedné noci.

Ale k věci: rozčílily vás laťkové šibenice; mě původně také, dokud jsem si myslel, že jsou namířeny proti všem přistěhovalcům. Jenže ony byly namířeny PROTI VAŠÍ VLÁDĚ! To je to podstatné! Ministr Bělobrádek to rozpoznal. Ale před dvěma lety odboráři pořádali na Václaváku jakési demonstrace proti Nečasově vládě. Zloby v ní bylo víc než dost a místo laťkových šibeniček tam byl kat, který té pomyslné vládě reprezentované figurínou srazil hlavu mečem. Ale to vám tehdy nevadilo, tomu jste se smáli a tleskali tomu! Rozdíl byl jediný: nebylo to proti vaší vládě! To bylo proti Nečasovi, Kalouskovi a Schwarzenbergovi. (Obdobně „Čechy v ČR nechceme“ září 2013.)

A jen tak na okraj: patrně to nevíte, ale šibenice si na demonstrace nosili i jiní a docela dosti dávno. A koho by překvapilo, že to byly levicové demonstrace za první republiky a demonstrujícími byli členové Komunistické strany a Československé sociální demokracie ve dvacátých letech minulého století. Ale to asi taky nevadilo. Vždyť to bylo proti těm zlým, zlým, zlým!

Víte, co je paradoxní? Co je až ironické? Vy si z peněz daňových poplatníků platíte osobní ochranky, aby vás chránily před vaším lidem, před vašimi živiteli! Vy to asi víte, že vládnete tak špatně a zlovolně, že se musíte vlastních lidí bát!!! To se tak strašlivě bojíte vlastního lidu, že jezdíte jiným nedovolenou rychlostí s majáky na střeše a obklopeni střelci?

Kdybyste sestoupili z toho vašeho Olympu mezi normální lid, kdybyste se zbavili té vaší arogance, naprosté odtrženosti od reality, možná byste věděli, co lidi trápí. Nemyslím tím měsíc dopředu naplánovanou a ohlášenou soudružskou delegaci do spřáteleného závodu s uvítáním kyticí od členky Brigády socialistické práce a prověřených odborářů.

Já naprosto chápu, že je vám v tom skleněném zámku lépe, než v tom protivném podzámčí, že vám nejvíce jde o to, aby i příště na vás zbylo místo mezi šlechtou, mezi vyvolenými, mezi „rovnějšími mezi rovnými“. Jenže to se pak nesmíte divit, že na vás lidé vytáhnou i šibenice.

Proti špatné vládě se totiž člověk musí bránit. Je-li to nutné, i všemi prostředky. A jestli si děláte závěry z nějakých pochybných průzkumů veřejného mínění, jak vás lidé milují, pak tím hůř pro vás. Asi jako osinu!

Že lžete nám, to už jsme si dávno zvykli (a týká se to jakýchkoliv jiných vlád). Že ale lžete sobě a myslíte si, že si lidé přejí být na každém kroku šmírováni, bezuzdně daňově okrádáni, a ještě ohroženi na životech a ještě vám budou tleskat, to je jen vrcholná fáze sebeklamu a nekritického narcisismu.

(Článek vyšel původně na serveru Svobodný svět.)

Autor: Petr Závladský | neděle 5.7.2015 12:40 | karma článku: 43.09 | přečteno: 2738x

Další články blogera

Petr Závladský

K poučení z krizového polistopadového vývoje ve straně a společnosti

Úspěšně znormalizovaný Ústav pro studium totalitních režimů vydal ve spolupráci s Technickou univerzitou v Liberci na sklonku roku 2015 sborník odborných prací „Každodenní život v Československu 1945/48–1989“.

17.2.2016 v 11:11 | Karma článku: 28.56 | Přečteno: 1129 | Diskuse

Petr Závladský

Dobrý den, můj přítel,

Je to občas veselé, když člověk někde zveřejní svou mailovou adresu, jak se dobré duše celého světa hned starají, aby člověk neživořil, nedřel tady za nějaký mrzký peníz, ...

15.12.2015 v 11:00 | Karma článku: 21.87 | Přečteno: 859 | Diskuse

Petr Závladský

Zálohování dat

Před pár dny tady uveřejnila paní Zuzana Součková článek o nutnosti zálohování dat. Jak pod jejím původním článkem, tak i na FB se objevila řada podnětů typu: „zálohoval bych, ale nevím kam“. Stručný přehled je takovýto:

7.11.2015 v 16:10 | Karma článku: 17.08 | Přečteno: 917 | Diskuse

Petr Závladský

One way ticket

Xenofobie je strachem z neznámého, ale my jsme (i díky informatice) velmi dobře informováni! Tedy se jedná o strach naopak ze známého, o strach z reálného nebezpečí. A samozřejmě pociťujeme odpor proti hrozícímu násilí.

27.9.2015 v 16:52 | Karma článku: 33.61 | Přečteno: 1060 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Martin Faltýn

Ahoj. Koho volíš?

S touhle otázkou se na mne před chvílí obrátil jeden kamarád. Je to dobrý kamarád a mám ho rád. Ale ani on se nedočkal ode mne potřebné odpovědi. Proč?

20.10.2017 v 12:21 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 40 | Diskuse

Marek Renda

Kdo podpoří Orbána?

Viktor Orbán vyhlásil obranou válku maďarského národa proti koalici Sorose, EU a islámu a vyzval ostatní evropské národy, ať se připojí. Pokud to chceme udělat, musíme volit vhodné strany.

20.10.2017 v 10:27 | Karma článku: 10.50 | Přečteno: 153 |

Vladimír Aim

Až do trpkého konce - dnes a zítra nás zlý, zákeřný a hloupý volič opět zradí

Všichni volební lídři (bez výjimky) musí do ukončení sčítání hlasů hýřit nezdolným optimismem a přesvědčovat své soukmenovce o blížícím se jistém vítězství. Opatrnější jen postupně nahrazují slůvko „vítězství“ termínem „úspěch“.

20.10.2017 v 9:29 | Karma článku: 8.27 | Přečteno: 254 | Diskuse

Klára Dvořáková

Venkovský striptýz - košilatá povídka

Jen mužská část vesnice zná tajemství bílé vany na zahradě hájovny. Dneska zasvětí Petra - přivandrovalce a městskýho hejska - do toho, co je to opravdová kultůůůra... Ale musí být potichu a nikomu nic nevykecat!

20.10.2017 v 8:33 | Karma článku: 11.60 | Přečteno: 478 | Diskuse

Pavla Kolářová

Moje tvář ztratila hlas

Takhle po ránu cosi říkám a uprostřed věty se najednou ozve bezmocné sípání a pak už jen jakési neartikulované zvuky. No bezva, sice je to pořád lepší než ztratit tvář, jenže v mojí profesi úči je to přeci jen tak trochu průšvih...

20.10.2017 v 7:57 | Karma článku: 12.77 | Přečteno: 674 | Diskuse
Počet článků 651 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1527

Občan, člověk. Často zděšený z toho, co vidí, slyší, či čte. Který se chce ještě za svého života dožít lepšího režimu, než byl ten rudý…
Ale vidím, že se do toho „socíku“ chce většina lidí v tomto státě vrátit.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.